preloader
Sukod Creative Teknolojileri - İnteraktif Ajans
D-100 Karayolu Cad. İstasyon Mah. No:50
info@sukod.com
0 850 346 6 456

3D Tasarım ve Modelleme

3D & Mimari Tasarımlar

Görselleştirme, eski zamanlardan beri mimarlık alanında çok önemli bir disiplin olmuştur. Teknolojik gelişmeler ile günümüzde mimari görselleştirme, yapıların fiziki çalışmaları başlamadan seyirciye gerçek hayattan bir görünümünü verebilir.

3D Modelleme

3D bilgisayar grafiklerinde, 3D modelleme ya da doğrudan modelleme bir cismin 3 boyutlu şekilde bütün yüzeyleriyle matematiksel ifadesidir. Canlı veya cansız herhangi bir varlığın görüntüsünü üç boyutlu şekilde modellemek için çeşitli bilgisayar programları kullanılmaktadır. Ortaya çıkan ürüne ise 3D model denmektedir.

3D Tasarım

3D tasarım, bir ihtiyaca, kullanım alanına, mühendislik hesaplarına göre önce kağıt üzerinde belirlenen parçanın bilgisayar ortamına aktarılmasıdır.

3D Animasyon

Karakterleri, araçları, sahne donanımlarını ve daha fazlasını TV şovlarında, filmlerde ve oyunlarda hayata geçirmek için hareketi kullanma sanatıdır. 3D Sanatçılar, animasyona hazır bir model sunmalarını sağlamak için genellikle VFX ardışık düzeninin birkaç erken adımında yer alırlar.

Mimari Modeller

Görselleştirme, eski zamanlardan beri mimarlık alanında çok önemli bir disiplin olmuştur. Teknolojik gelişmeler ile günümüzde mimari görselleştirme, yapıların fiziki çalışmaları başlamadan seyirciye gerçek hayattan bir görünümünü verebilir.

Üç boyut oluşturma, bir yapıyı grafik olarak göstermek için kullanılan teknik olarak tanımlanabilir. Günümüzde mimar ve tasarımcıların kullanabileceği çeşitli yazılımlar vardır. Hedef kitleye mimari iç mekan veya dış mekan modelini fotogerçekçi bir görünüm verebilecek derecede detaylı tasarımlar hazırlamak; tanıtımın hızlı, basit, etkin yöntemidir.

Arttırılmış gerçeklik ‘augmented reality’ ( AR ) ve sanal gerçeklik ‘virtual reality’ ( VR ) gibi teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, mimari bir tasarımı modelleyip vizyon oluşturmak her geçen gün artarak tercih edilmiştir.

Author avatar
admin
https://www.sukod.com

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.